Brama harmonijkowa może być świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Dzięki temu, że możliwe jest dobranie jej parametrów odpowiednio pod względem indywidualnych potrzeb z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Co warto wiedzieć o bramach harmonijkowych?
Czym jest brama harmonijkowa?
Bramy harmonijkowe składają się ze szczelnych paneli, które połączone są za pomocą trwałych i ściśle zamontowanych zawiasów. Bramy mogą być dostępne zarówno w wersji z napędem elektrycznym lub dostosowane do samodzielnej, ręcznej obsługi. Ponadto możliwe jest zastosowanie nadajników, sterowników na przycisk czy sterowników kodowanych cyfrowo, dzięki którym komfort obsługi bramy staje się jeszcze wyższy. Bramy harmonijkowe mogą z powodzeniem zostać zastosowane jako element domów prywatnych, jednak często można je spotkać również w warsztatach samochodowych, remizach strażackich czy halach przemysłowych. Bramy te można zakupić w wielu wersjach, które będą idealnie pasowały zarówno do nowoczesnych domów, jak i budynków w tradycyjnym stylu.
Bramy harmonijkowe mogą zostać wykonane ze stali lub z aluminium. Mogą one nawet posiadać przeszklone elementy, które będą stanowiły alternatywę dla okien. Co więcej, bramy te mogą być również ocieplone za pomocą pianki poliuretanowej lub wełny i mineralnej, dzięki czemu utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu będzie znacznie łatwiejsze.
Jakie są zalety bram harmonijkowych?
Brama harmonijkowa działa wyjątkowo cicho i płynnie niezależnie od tego czy jest ona otwierana automatycznie czy ręcznie. Nie wymaga ona również skomplikowanych i częstych działań konserwacyjnych. W przypadku bramy, w której zastosowano napęd elektryczny, warto wiedzieć, że nie zużywa on dużej ilości energii, dzięki czemu jest przyjazny dla naszego portfela.
Brama harmonijkowa daje możliwość zaoszczędzenia przestrzeni ze względu na jej konstrukcję, która zajmuje niewiele miejsca. Decydując się na jej montaż, klient może zdecydować w którą stronę ma się zasuwać i jak ma wyglądać. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór różnorodnych rodzajów paneli tworzących bramę. Ponadto sporą zaletą jest również jej dźwiękochłonność, która jest wyjątkowo korzystna zwłaszcza w przypadkach gdy dany budynek znajduje się koło ruchliwej drogi. Brama harmonijkowa gwarantuje również dobrą izolacyjność cieplną oraz wysoką odporność na napór nawet bardzo silnego wiatru. Cechuje się ona wytrzymałością na intensywną eksploatację oraz na oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, dlatego zdecydowanie się na jej montaż gwarantuje, że będzie nam służyła przez długi czas.
Dzięki zastosowaniu automatycznego otwierania bramy komfort codziennego użytkowania zdecydowanie wzrasta. Możliwe jest również wyposażenie bramy w sterowniki regulujące czas otwierania czy jej automatyczne zamykanie – informuje przedsiębiorstwo Torsystem.
Kiedy warto skorzystać z bramy harmonijkowej?
Zastosowanie bramy harmonijkowej jest świetnym rozwiązaniem w przypadku większych otworów. Z powodzeniem można je zamontować zarówno w ich wnętrzu jak i na zewnątrz. Możliwe jest także dobranie pionowych lub poziomych uszczelek wedle indywidualnych potrzeb, a sama brama może otwierać się na jedną lub dwie strony. Kształt, wielkość bramy i ilość paneli są dobierane zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami danego klienta. Brama harmonijkowa jest polecana także w przypadku pomieszczeń o niskim nadprożu oraz w budynkach gdzie niemożliwe jest dodatkowe obciążenie stropu. Sprawdzą się one również we wszystkich przypadkach, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych rozwiązań. Obecnie projektowane bramy harmonijkowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, posiadać przeszklenia, które wedle potrzeb nadadzą im wyjątkowego stylu.