Cięcie plazmowe, IGAMET wykona to najlepiej!

Czasami zdarza się tak, że jest potrzebne pocięcie różnego rodzaju metali takich, jak stal, stopy aluminium czy też stopy miedzi. Niestety zwykłymi urządzeniami nie da się tego uczynić i są do tego zadania potrzebne profesjonalne maszyny. Przeważnie używany jest do tego celu łuk plazmowy, który wycina z metali kształty bardzo precyzyjne i równe. Ważne jest jednak, aby taki łuk był obsługiwany przez doświadczonych ludzi, którzy znają się na rzeczy i już nie jeden raz taki łuk obsługiwali.

Dzięki skorzystaniu z oferty profesjonalistów będziesz w stanie uzyskać dokładnie taki efekt, o jaki ci chodziło. Co więcej, będziesz w stanie zrobić to w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeżeli więc potrzebujesz wyciąć coś z metali, to warto właśnie wykonać to cięcie u profesjonalistów. Na pewno będziesz zadowolony z tego, jak to wszystko wyjdzie. Jednak jak wygląda proces samego cięcia, skoro nie można tego zrobić samodzielnie i wymaga to wykorzystania specjalistycznego sprzętu?

Jak wygląda proces cięcia plazmowego?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że plazmą tnie się te materiały, które przewodzą prąd. Do cięcia metalu potrzebny jest zatem specjalny łuk plazmowy, który jarzy się pomiędzy materiałem, który wycina a elektrodą. Być może brzmi to skomplikowanie, ale za pomocą odpowiednich maszyn jest to jak najbardziej możliwe do wykonania. Warto wiedzieć, że taka metoda cięcia metali ma bardzo wiele zalet.

Przede wszystkim, takie cięcie plazmowe może odbywać się na całkiem grubych materiałach – jeżeli chodzi o ręczne systemy plazmowe mogą rozciąć blachę, która ma grubość 7,5 cm, z kolei systemy wysokoamperażowe radzą sobie z przedmiotami mającymi nawet 15 cm grubości. Jest więc to jak najbardziej imponująca siła. Co więcej, jeżeli dany metal, który tniesz jest pomalowany, zabrudzony czy zardzewiały, to nie musisz go czyścić przed rozpoczęciem pracy.

Taka plazma świetnie nadaje się do cięcia przedmiotów takich, jak siatki, rury, blachy czy kształtowniki.

cięcie-plazmowe

Gdzie zamówić usługę cięcia plazmowego

Jednak, tak jak już zostało wspomniane, takie cięcie musi wykonać profesjonalista, który się na tym zna. Gdzie zatem znaleźć taką osobę lub firmę, która podejmie się takiego zadania? Bardzo dobrym przykładem firmy, w której wykonywane są cięcia plazmowe, jest firma Igamet, która posiada odpowiednie do tego sprzęty. W tej firmie jesteś w stanie przecinać blachy mające od 0,5 mm aż do 16 mm i o maksymalnej wielkości 2500 mm x 6000 mm. Co więcej, w firmie Igamet możesz skorzystać także z dodatkowej usługi gięcia pociętych materiałów. Dodatkowo firma Igamet zajmuje się także wykonywaniem rysunków przy pomocy szkicu klienta.

Jak więc widać, jest to zdecydowanie miejsce, w którym możesz powierzyć swoje blachy do cięcia i będą one pocięte dobrze i w sposób profesjonalny. Jeżeli chcesz mieć zrobioną tą usługę dobrze, to wiesz gdzie możesz się udać.

A pocięte materiały z pewnością wiesz w jaki sposób zagospodarujesz i co z nimi zrobisz. Być może są to twoje własne materiały, a być może ktoś dał ci je do zagospodarowania. Wybierając jakościowe usługi wiesz, że wykorzystujesz to co masz w jak najlepszy sposób. I zdecydowanie tak warto trzymać!