Co możesz kupić w hurtowni budowlanej?

Dobrej, jakości materiały budowlane mogą być nam potrzebne w kilku sytuacjach. Podstawową jest oczywiście budowa domu od podstaw. To jednak nie koniec, bo też wiele pracy kosztuje nas remont mieszkania. Nie są to jedyne sytuacje, bowiem budować możemy też altanę na działce czy wykonywać przebudowę zamieszkanego już domu. Niezależnie od rodzaju prac, materiały do nich wykorzystywane muszą być najwyższej, jakości.

Rzeczy spełniające powyższe kryterium znajdziemy w hurtowni budowlanej. Jej pracownicy pomogą nam również w wyborze wszelkich akcesoriów. Jakość jest ważna, lecz niemniej istotny jest budżet, którego nie chcemy zanadto przekraczać.

Budowa od podstaw

Jeżeli chodzi o budowę domu od podstaw to mamy dostęp do materiałów potrzebnych na każdym etapie. Zaczynamy od wylewania fundamentów, do czego niezbędna będzie stal zbrojeniowa oraz betonowe bloczki. Do tego reszta elementów niezbędnych do wykonania trwałych fundamentów.

pustak

W hurtowni dostępne są również różnego rodzaju cegły, nadproża, cement i wapno niezbędne do wznoszenia ścian. By mogły służyć wiele lat, muszą być idealnie wykonane. Nie będzie to możliwe bez doskonałych materiałów.

Jeżeli chodzi o stropy i dach w hurtowni znajdziemy:

  • Belki i pustaki stropowe
  • Dachówki cementowe i ceramiczne
  • Gonty oraz papy
  • Drewno dachowe
  • Rynny, akcesoria i inne dodatki

Wszystkie te elementy w atrakcyjnych dla nas cenach.

Pozostałe ważne prace

W hurtowniach budowlanych dostępne są również materiały do wykończeń wewnętrznych i zewnętrznych. Sprawdzają się przy budowie domu, ale też podczas wszelkich remontów i innych czynności – komentuje firma Drokan-1, hurtownia budowlana z Tychów.

Mamy, więc w ofercie tynki gipsowe, akrylowe, mozaikowe polimerowo-mineralne. Do tego dochodzą farby we wszystkich dostępnych kolorach. W wielu hurtowniach możemy też nabyć okna i drzwi. Tu wybór uzależniony jest od tego, jakich producentów wyroby możemy kupić.

W dziedzinie chemii budowlanej mamy następujący wybór:

  • Kleje do ceramiki
  • Zaprawy
  • Uszczelniacze i pianki poliuretanowe
  • Kleje do styropianu i fugi

Na tym nie koniec, bo możemy również dostać wszystko, co niezbędne do wyposażenia łazienki. Począwszy od armatury po brodziki, wanny i kabiny.

Dostępne są też materiały do zagospodarowania okolic domu. Jeżeli chcemy mieć podjazd z kostki brukowej, możemy zakupić ją przy okazji nabywania materiałów do budowy czy remontu.

Zalety hurtowni

Hurtownia budowlana to miejsce gdzie znajdziemy wszystkie materiały niezbędne do budowy. Od samego jej początku po wykończenie. Dostaniemy wszystko, co będzie potrzebne do wykonania fundamentów, wznoszenia ścian oraz stropu i dachu. Oprócz tego mamy dostęp do wszelkich materiałów wykończeniowych zarówno wnętrza jak i elewacji i otoczenia domu. Pracownicy hurtowni pomogą nam dopasować wszystko do zaplanowanego budżetu.