Elektryczne suszarki do rąk – jak wybrać najlepszą?

Suszarki elektryczne możemy obecnie spotkać w toaletach w biurach, galeriach, szkołach. Elektryczne suszarki do rąk są zdecydowanie bardziej ekologiczne i pozwalają zaoszczędzić wydatki, które musiały być przeznaczane na ręczniki papierowe, worki na śmieci jak również koszt obsługi i utylizacji powstających śmieci. Jednak wybór odpowiedniego urządzenia powinien być dobrze przemyślany – na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się zarówno wyglądem i wydajnością jak również mocą, prędkością wydmuchiwanego powietrza i czasem suszenia czy higienicznością. To właśnie te parametry decydują o skuteczności, bezpieczeństwie i koszcie suszenia. Jak wybrać odpowiednią suszarkę do rąk?

Elektryczne suszarki kompaktowe

Są proste do zamontowania i zajmują niewiele miejsca. Do ściany przymocowywane są za pomocą kilku kołków i śrub, oraz podłączane do  sieci elektrycznej. Elektryczne suszarki kompaktowe cechują się prostszą budową – z wyglądu przypominają przytwierdzone do ściany pudełka. Zależnie od modelu kwota jaką przeznaczyć będziemy musieli na taką suszarkę może być różna. Ważne jednak jest, aby zwrócić uwagę na korzyści długoterminowe jakie wynikają z zakupu droższych modeli suszarek, ale cechujących się większą wydajnością i jak najniższym poborze energii elektrycznej. Wybierając model o niskim zużyciu prądu i wysokiej wydajności zapewniamy sobie niskie koszty w późniejszym czasie. Do tematu należy podejść jak do inwestycji, która daje oszczędności długoterminowe. Ważna jest również pewność długoletniego użytkowania przez wiele lat,  nawet jeżeli początkowy koszt będzie wyższy niż w przypadku najtańszych modeli.

Wybierając np. suszarkę do rąk R4 EcoUse w cenie ok 1690 złotych netto mamy zapewnione szybkie i tanie suszenie rąk a co za tym idzie spore oszczędności. Już po 10 sekundach pracy tej małej suszarki, ręce użytkownika są suche. Prędkość powietrza w takiej suszarce wynosi  324 km/h dlatego, jest ona bardzo wydajna i to przy bardzo niskiej mocy tylko 350W. Widać że nowoczesne technologie pozwalają na sprawne suszenie przy niewielkich kosztach użytkowania. Ten mały model doskonale sprawdzi się na stacjach benzynowych, restauracjach i pubach a także w biurach i toaletach dla pracowników firm produkcyjnych. Estetyczny prosty wygląd i kompaktowy rozmiar sprawia, że doskonale pasuje do różnych typów aranżacji toalet i łazienek.

Elektryczne suszarki kieszeniowe

kolory suszarek kieszeniowych do rąk

Mimo, że funkcja tych suszarek jest identyczna jak w przypadku suszarek kompaktowych, w dużym stopniu różnią się one swoją konstrukcją. Elektryczne suszarki kieszeniowe, by były wydajne muszą posiadać silniki i dysze dzięki którym strumień wypuszczanego powietrza będzie bardzo intensywny. Zazwyczaj prędkość strumienia będzie stanowić o efektywnym działaniu.  W odróżnieniu do energochłonnych suszarek, nowoczesne rozwiązania kieszeniowe nie posiadają grzałki. Osuszanie dłoni polega na strąceniu wody z powierzchni naszych rąk, a nie na jej odparowaniu. Dlatego im wyższa prędkość wydmuchiwanego powietrza tym wyższa skuteczność ich działania. Jednorazowy cykl suszenia jest znacznie krótszy i trwa zazwyczaj ok. 10 sekund, po czym skóra jest już całkowicie sucha. Krótkie suszenie przekłada się na niższe koszty związane ze zużyciem energii. Ręce użytkownika nie są przesuszone i nie ma ryzyka oparzenia. Dodatkowym plusem tych urządzeń, bywa pokrycie powłokami antybakteryjnymi, oczyszczanie powietrza przez filtr HEPA czy brak możliwości rozchlapywania wody. Suszarki kieszeniowe wykonywane są przeważnie z mocnych materiałów takich jak ABS, które gwarantują odporność na uszkodzenia zewnętrzne. Większość modeli jest w stonowanych kolorach, np. stalowym lub białym, ale dostępne są również modele czarne itd. Chcąc zaopatrzyć swoją toaletę w suszarkę kieszeniową należy liczyć się z wydatkiem rzędu ok 5 tysięcy za dobry i wydajny model, który posłuży na lata. Warto jednak pamiętać, że wydając więcej pieniędzy możemy liczyć, że urządzenie będzie przez długi czas działało bez zarzutu i oszczędzało. Dobrze jest zwrócić uwagę na gwarancję jaką otrzymujemy przy zakupie im wyższa tym pewniejszy produkt. Wybierając tanie modele szybko może się okazać, że cena użytku danego produktu szybko pokaże nam skąd wzięła się jego początkowa niska cena – koszty eksploatacyjne i serwisowe mogą być bowiem bardzo wysokie w przypadku niskiej jakości suszarek.

Jak wybrać odpowiednią suszarkę elektryczną?

Decydując się na zakup suszarki elektrycznej, warto w pierwszej kolejności określić jakie cechy urządzenia są dla nas najbardziej pożądane. W przypadku mniejszych toalet sprawdzić może się suszarka kompaktowa, ale gdy zależy nam na najlepszym rozwiązaniu na rynku to trafnym wyborem będzie suszarka R1.1 Ecouse, która jest nie tylko wydajna i higieniczna ale również oszczędna.