Highbay LED – oprawa, która stała się absolutnym hitem

Jeszcze jakiś czas temu technologia oświetlenia LED nie była popularna i rzadko kto brał ją pod uwagę podczas projektowania wielkich inwestycji. Ostatnie lata pokazały jednak, że oprawy LED to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych biznesów.

Wybór oświetlenia LED aktualnie jest naturalne, a przy wielu inwestycjach niezwykle pożądane. Coraz więcej firm decyduje się na instalacje opraw LED-owych bądź modernizację starego oświetlenia na nowe, na swoich inwestycyjnych przestrzeniach. Z pewnością jest to kwestia związania nie tylko z ochroną środowiska (światło LED jest niezwykle ekologiczne), ale przede wszystkim z szybkim zwrotem inwestycji oraz większą wydajnością żarówek LED. Na jaką oprawę się jednak zdecydować?

Czym charakteryzuje się oprawa Highbay LED

Cechą wyróżniającą oprawę Highbay LED jest jej tłoczony profil, co zapewnia optymalną relację wagi do powierzchni oświetleniowej. Dodatkowo taki kształt pozwala na modułową konstrukcję, dzięki czemu istnieje możliwość zaprojektowania oświetlenia przemysłowego LED na dużych przestrzeniach i wysokościach.

Oprawy Highbay LED są niezwykle odporne na działania mechaniczne, pył oraz wodę. Sprawdzą się również w agresywnym środowisku pracy – przede wszystkim na halach przemysłowych, fabrykach. Jednak największą zaletą opraw Highbay LED jest kilka wersji strumienia świetlnego, a także wielokątna forma rozsyłu światła. Dodatkowo bardzo łatwo jest ją zainstalować.

Dlaczego oprawa Highbay LED jest absolutnym hitem?

Oprawa Highbay LED została dopuszczona do sprzedaży w 2013 roku i od razu zyskała na popularności. Jej wysoka sprawność, a także odporność na różne warunki pracy w halach przemysłowych sprawiła, że na jej zakup decydowali się inwestorzy na całym świecie. Mimo wszystko oprawa przemysłowa przeszła swoją modernizację w 2016, a producenci jeszcze bardziej udoskonalili jej pracę, wychodząc naprzeciw wymagań klientów. Dzięki przemysłowym lampom LED inwestorzy mogą liczyć na sporą oszczędność energii elektrycznej, a także niezwykłą trwałość i wydajność. Nowe wersje są jeszcze bardziej żywotne i trwałe, co sprawia, że mogą służyć jako świetnej jakości lampy przemysłowe.

Diody mid-power oraz diodach highpower żarówki palą się aż do 80 tysięcy godzin użytkowania. W projekcie ich tworzenia zostały wykorzystane radiatory przelotowe, wspierające naturalną konwekcję ciepła.

Nowe oprawy Highbay LED to nie tylko estetyka, świetne dopasowanie do współczesny elementów czy łatwy montaż. To także świetny sposób na inwestycję przemysłowego oświetlenia LED, która zwraca się w przeciągu jednego roku! Dodatkowo świetnie zaprojektowane oprawy i zasilacz, który nie jest narażony na oddawane ciepło, podnosi poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy.

Efektywność oraz układ optyczny pozwala na montowanie opraw przemysłowych LED Highbay na bardzo dużych wysokościach – na przykład w halach przemysłowych. Nie zmniejsza to jednak poziomu natężenia światła.

Oprawa Highbay LED a wpływ na pracowników

Oprawa Highbay LED to świetne rozwiązanie do zaprojektowania oświetlenia przemysłowego, zwłaszcza w miejscach, gdzie pracują ludzie. Producenci projektując poszczególne komponenty zadbali o podniesienie komfortu pracy, a przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników spędzających na poszczególnych stanowiskach sporo czasu. Są one nie tylko dobrze doświetlone, ale pracownicy nie są narażeni na tak zwany efekt olśnienia, silne bóle głowy czy złe samopoczucie. Oprawy Highbay LED można również montować bezpośrednio nad stanowiskiem roboczym, zmniejszając przy tym ryzyko wypadków przy pracy.

Oprawa Highbay LED – najlepsze rozwiązanie dla inwestycji przemysłowej

Oprawa Highbay LED została zaprojektowana w taki sposób, aby jak najlepiej służyć podczas pracy na wielkich halach produkcyjnych czy fabrykach. Doskonałej jakości oprawy, a zarazem wysoka wydajność żarówek sprawiają, że na ich montaż decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Do tego stopnia, że Highbay LED stała się absolutnym hitem oświetlenia przemysłowego. Dodatkowo większa wydajność żarówek, które pracują aż do 80 tysięcy godzin pozwala na ogromną oszczędność pieniędzy, dzięki czemu inwestycja zwraca się już w ciągu jednego roku.

Na uwagę zasługuje również fakt, że oprawy Highbay LED mają świetny wpływ na pracę zatrudnionych osób. Nie pogarszają ich samopoczucia, co zmniejsza ryzyko ciężkich wypadków. Dzięki oświetleniu przemysłowego LED są bardziej wydajni.