Na czym polega serwis sprężarek śrubowych?

Sprężarki śrubowe z powodzeniem znalazły zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Z sukcesem zastąpiły wykorzystywane w kolejnictwie sprężarki tłokowe, które cechowały się wysokim poziomem hałasu. Są one również powszechnie wykorzystywane jako sprzęty dostarczające do instalacji sprężonego powietrza.

Ich zastosowanie w różnorodnych celach zarówno prywatnych jak i biznesowych naraża sprężarki śrubowe na intensywną, codzienną eksploatację. Wiąże się to z możliwością awarii czy usterek, które mogą spowodować długi zastój np. w procesach produkcyjnych.

Wiąże się to z koniecznością poniesienia ogromnych kosztów, które przeważnie przy wykorzystaniu odpowiednich działań profilaktycznych mogłyby być całkowicie uniknięte. Przeprowadzanie serwisów w przypadku awarii zagwarantuje szybką naprawę lub zapobiegnie pojawianiu się niespodziewanych awarii. Jak wygląda serwis sprężarek śrubowych i dlaczego warto go przeprowadzać?

 

Serwis sprężarek śrubowych – co obejmuje?

Każda firma zajmująca się serwisem sprężarek śrubowych doskonale zdaje sobie sprawę, że w przypadku gdy urządzenie było wykorzystywane w fabryce np. w procesach produkcyjnych jego brak spowoduje opóźnienia i kosztowne zastoje. W związku z tym oferują one sprężarki śrubowe zastępcze, które mogą z powodzeniem być wykorzystane w czasie trwania naprawy.

Sam proces serwisowania odbywa się bardzo szybko, przeważnie w ciągu 24 godzin co jest wyjątkowo korzystne z punktu widzenia koordynatorów procesów produkcyjnych w fabrykach czy zakładach. Serwis sprężarek śrubowych obejmuje przede wszystkim inspekcję pracy sprężarki, a  w przypadku wykrycia nieprawidłowości jej dogłębną diagnostykę. Przedsiębiorstwa zajmujące się serwisem sprężarek oferują podstawowe jak i rozszerzone przeglądy serwisowe.

Ponadto możliwe jest przeprowadzenie remontów częściowych kapitalnych stopni czyli modułów śrubowych oraz silników elektrycznych, regeneracja chłodnic powietrza, oleju. Często stosuje się pomiary pracy sprężarek, gdzie dokładnie monitorowane są drgania, sprawności oraz ekonomiczne aspekty pracy urządzenia.

W przypadku konieczności fachowcy zajmują się kompleksową naprawą, modernizacją sprężarek. Niekiedy zachodzi potrzeba instalacji układów zarządzania pracą sprężarek czy wymiana serowników.  Decydując się na skorzystanie z oferty firmy zajmującej się serwisem sprężarek śrubowych możemy liczyć na możliwość skorzystania z części eksploatacyjnych. Kliencie mogą nabyć wkłady filtracyjne, zestawy naprawcze, separatory puszkowe i koszowe, uszczelki, a także różnorodne oleje mineralne, syntetyczne, a nawet te przeznaczone do specyficznych branż np. przemysłu spożywczego.

 

 

Sprężarka

Sprężarki śrubowe HEK

 

Serwis sprężarek śrubowych – kiedy jest niezbędny?

Z możliwości skorzystania z serwisu sprężarek śrubowych mogą korzystać zarówno większe jak i mniejsze przedsiębiorstwa wykorzystujące do pracy owe urządzenia. Wielu klientów zgłasza się do serwisu z konkretnym problemem np. gdy pojawiła się awaria uniemożliwiająca dalsze wykonywanie pracy.

Do serwisu powinny jednak zgłaszać się również osoby, które obserwują obniżenie efektywności w działaniu sprężarki lub pragną dokonać pomiarów np. drgania, czy ekonomii urządzenia. Warto również wiedzieć, że serwisy oferują pomoc w przypadku różnorodnych marek sprężarek śrubowych m.in. Airpol, Boge, Demag, Almig, Hydrovane i wiele innych.

Dlatego niezależnie od wykorzystywanej sprężarki każdy klient może liczyć na fachową pomoc skierowaną ze strony specjalistów. Co więcej wiele przedsiębiorstw oferujących serwis sprężarek dodatkowo umożliwia podpisanie umowy na dłuższy okres np. w przypadku współpracy z zakładami produkcyjnymi, które na co dzień intensywnie wykorzystują urządzania.

Wiąże się to zarówno z szybszą możliwością uzyskania pomocy przez działalność w przypadku pojawienia się awarii i dodatkowo przekłada się również pozytywnie opłaty. Sprawnie działające sprężarki śrubowe są podstawą ekonomicznego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.