Pozbądź się śmieci skutecznie

Według dostępnych publicznie statystyk, przeciętny Polak generuje rocznie około 300 kilogramów śmieci komunalnych. Wyrzucane każdego dnia resztki jedzenia, produkty higieniczne, opakowania po napojach – przy kilkuosobowej rodzinie śmietnik zapełnia się niezwykle szybko.

Jeśli dołożymy do tego oczyszczanie szamba, okazjonalny remont czy duże wiosenne porządki, znalezienie odpowiedniej ekipy do wywozu śmieci i innych odpadów może okazać się koniecznością. Mieszkańcy bloków w miastach zwykle się tym nie przejmują, ale w przypadku domków jednorodzinnych każdy załatwia usługi śmieciarki na własną rękę. Jak pozbyć się śmieci tanio i skutecznie, a przy tym w pełni legalnie?

Jak znaleźć dobrą firmę do wywozu odpadów

Podstawą skutecznego pozbywania się śmieci jest znalezienie firmy, która zajmie się tym w pełni profesjonalnie. Tych oferujących kontenery na gruz i odpady czy też usługi związane z recyklingiem pojazdów lub surowców wtórnych jest dziś sporo, dlatego też warto przyjrzeć się lepiej ich usługom przed dokonaniem wyboru. Skuteczny wywóz śmieci i odpadów będzie dopasowany nie tylko do twoich możliwości finansowych, ale też z powodzeniem dostosowany do twoich potrzeb czasowych. Wybierz jednorazową usługę lub postaw na regularne usługi w ramach dopasowanych pakietów, a pozbycie się wszystkich generowanych przez twoje gospodarstwo odpadów przestanie być uciążliwe.

Możliwości wywozu śmieci i odpadów

Kontenery na gruz i śmieci

Wśród najczęściej poszukiwanych opcji dotyczących wywozu śmieci i odpadów zdecydowanie dominują wszelkiego rodzaju kontenery na odpady i gruz, przydatne zwykle w czasie remontów czy większych prac budowlanych.

Profesjonalne firmy zajmujące się dostarczaniem kontenerów oferują dziś zarówno małe kontenerki o pojemności 2m3, idealne w trakcie drobnych remontów, które nie wypełniły by tradycyjnego kontenera, a także wszędzie tam, gdzie zwyczajnie nie ma miejsca na wstawienie pełnowymiarowego pojemnika.

Oprócz nich można zamówić oczywiście także tradycyjne kontenery na gruz, przeznaczone do odbioru ziemi, odpadów budowlanych i remontowych, drewna, metalu, plastiku, papieru i tektury, czy odpadów zielonych.

Kontenery pomagają w utrzymaniu czystości szczególnie w przypadku kiedy wytwarzana jest znaczna ilość odpadów. Zamówienie takiego kontenera rozwiązuje problem składowania odpadów do utylizacji.

Odpady wrzucane do kontenera zwykle dzieli się na kilka kategorii – podczas zamawiania pojemnika konieczne jest doprecyzowanie rodzaju odpadów, które się w nim znajdą. I tak mamy tu czysty gruz, zmieszane odpady budowlane, odpady zielone, oraz śmieci i odpady zmieszane (stare meble, śmieci z piwnicy itp.). Jednocześnie są też odpady, których do kontenerów wyrzucać nie należy – odpady komunalne, odpady medyczne, żarówki energooszczędne i świetlówki, azbest, eternit, papa, czy wreszcie opony samochodowe powinny być zutylizowane w specjalnych punktach i nie mogą znaleźć się pośród innych śmieci remontowych.

Wywóz odpadów komunalnych

Podobnie wygląda sprawa pozbywania się tradycyjnych śmieci komunalnych, którym nie zawsze zajmuje się dedykowana spółka miejska. Decydując się na korzystanie z usług firmy zewnętrznej warto upewnić się, że wywóz śmieci będzie odbywał się regularnie i terminowo. Nie ma przecież nic gorszego, niż piętrzące się przed domem śmieci psujące krajobraz całego osiedla.