Rodzaje chwytaków do wózków widłowych

Dzięki różnorodności wśród urządzeń zwanych chwytakami, możliwe jest wykonywanie licznych prac budowlanych czy remontowych. Chwytaki obrotowe, do bel czy beczek umożliwiają nam również zachowanie porządku na terenie budowy. Urządzenia te mają pewną wytrzymałość i potrafią unieść towary, których waga liczona jest w setkach kilogramów, a czasami nawet i w tonach. Wybór odpowiedniego urządzenia gwarantuje nam sprawne wykonanie wszystkich prac. Dodatkowo, stosując chwytaki zawsze możemy przenieść lub przetransportować przedmioty, których nie uniósłby żaden inny pojazd.

Chwytak obrotowy

Spośród wielu sprzętów do wózków widłowych, warto wymienić urządzenie, którym jest chwytak obrotowy. Dzięki posiadaniu urządzenia jakim jest chwytak obrotowy, możemy podnosić beczki lub pojemniki oraz opróżniać je. Dzięki zamontowanemu mechanizmowi w chwytaku, może on się swobodnie obracać w dwie strony. Pozwala to na opróżnianie kontenerów na śmieci lub pozbywanie się gruzu na placu budowy. Chwytak obrotowy jest urządzeniem bez którego wiele prac może się nie odbyć. Dlatego musi on być obecny przy wielu pracach budowlanych. Obecnie, pojemnik chwytaka pokrywany jest substancją, która pozwala na bezpieczne przenoszenie śmieci lub ziemi czy piasku. Nie odpryskuje ona, co zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń.

Chwytak do bel

Urządzenie to przeznaczone jest do podnoszenia i transportowania bel słomy i siana. Chwytaki, które znajdują swoje zastosowanie w wykonywaniu tej określonej czynności, mają wiele funkcji – dużo zależy od ich budowy. Chwytaki mogą mieć dwie wąskie widły zakończone zaostrzeniem. Dzięki temu możliwe jest wbicie się w leżące bele zwiniętej słomy. Inny rodzaj chwytaka do bel posiada dwa mocne siłowniki z obu stron, służące do zaciskania – możliwe jest więc uchwycenie beli, a następnie jej przeniesienie w inne miejsce. Chwytak do bel przydaje się w sytuacji, gdzie trzeba naładować ciężarówkę belami siana. Często możemy zauważyć, jak transportowane są liczne bele siana czy słomy na odkrytej ciężarówce, przymocowane specjalnymi linami.

Chwytak do bechwytak do belczek

Chwytaki do beczek mogą występować pod wieloma różnymi postaciami – przede wszystkim, sposób łapania beczek rozróżniany jest na pionowy, poziomy lub grupowy. Uchwyty są przeróżne, jednak każdy z nich pozwala nam przetransportować dowolną liczbę beczek z daną substancją. Chwytaki dopasowywane są do konkretnego rodzaju beczek – stalowych, z tworzywa sztucznego itp. Dodatkowo, konstrukcja chwytaków jest odpowiednio przystosowana do wagi, jaką jest w stanie unieść. Można wybierać między wieloma rodzajami chwytaków do beczek – są to najczęściej transportowane przedmioty przede wszystkim na placu budowy. Dzięki odpowiednim chwytakom możliwe jest bezproblemowe przetransportowanie beczki lub paru beczek w inne miejsce. Warto więc zwrócić uwagę na to jaki typ chwytaka będzie dla nas najlepszy.