Układy centralnego smarowania

Obecnie, różnorodne maszyny wykorzystuje się w każdej gałęzi przemysłu. Przykładami najpopularniejszych, są silniki, maszyny budowlane i produkcyjne, łożyska kół czy wentylatory przemysłowe. Te i inne maszyny wykonują bardzo odpowiedzialną pracę, która napędza gospodarkę lokalną. Aby stale uzyskiwać jak najlepsze efekty ich pracy oraz większe zyski, należy odpowiednio dbać o ruchome części powyższych maszyn. W tym celu, stosuje się najwyższej jakości smary. Maszyny muszą stale działać sprawnie – odpowiedni tryb pracy zapewni nam właściwa dbałość o nie.

Dziś, możemy zaopatrzyć swoją firmę lub na własny użytek kupić odpowiednie rodzaj smarów.
SKF proponuje stosowanie nie tylko specjalistycznych środków smarnych, ale i całe systemy smarowania, które oparte są na nowoczesnych technologiach.
Wiele jest rodzajów środków smarnych, które przeznaczone są do konkretnych prac i warunków. W zależności od naszych potrzeb, możemy zakupić smary:

  • Służące do smarowania w szeroko pojętym przemyśle spożywczym. Smar tego typu można zastosować w przypadku maszyn produkcyjnych i transportowych, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.
  • Przeznaczone do pracy z urządzeniami w niskiej temperaturze.
  • Stosowane podczas pracy w bardzo wysokiej temperaturze.
  • Wykorzystywane w przypadku maszyn pracujących z dużym obciążeniem.
  • Specjalne smary i oleje, które mają szczególne właściwości.
  • Do wszystkich rodzajów maszyn i układów – takie środki są uniwersalne i bezpieczne w każdym przypadku.

Korzyści ze smarowania

smarownica-akumulatorowa

Źródło: http://prooil.pl/

Według statystyk, duża część awarii łożysk jest winą złego smarowania. Gdy korzystamy z ofert znanych i polecanych firm, umożliwiamy naszym maszynom sprawne i długie działanie. Żywotność urządzeń jest dłuższa poprzez użycie odpowiednich rozwiązań; tym samym, zdolności produkcyjne maszyn nie maleją. Poprawne smarowanie można przeprowadzić dzięki poradom specjalistów.  Odpowiednie dobieranie środków smarnych do typu maszyn oraz do ich specyfiki (parametrów, wielkości czy roli jaką pełnią), pozwoli nam na:

  • Zapobieganie powstawania awarii łożysk,
  • Zmniejszanie ilości przypadków, wiążących się z przestojem maszyn,
  • Znaczne zwiększenie kondycji energetycznej.

Trzeba dodać, że specjalistyczne środki smarne SKF są badane i testowane w warunkach, w jakich mają być stosowane w późniejszym czasie. Przed wypuszczeniem smarów do sprzedaży, muszą one przechodzić bardzo dokładne kontrole. Dzięki temu, firma oferuje same najlepsze produkty, a my jako klienci, mamy dostęp do niezawodnych systemów smarowania.
Wszystkie produkty do smarowania układów, mają nieco inny, odmienny skład. Wszystkie elementy, jakie wchodzą w skład smaru oraz technologie, jakie zostały użyte do jego produkcji, widnieją nie tylko na etykiecie produktu. Układy centralnego smarowania są bardzo ważne w całym przemyśle – informacje o nich są więc dostępne również w Internecie.

Smar jest rozprowadzany równomiernie, przez co nie mamy konieczności stosowania jego nadmiernej ilości. Poza tym, smar jest bezpieczny dla każdego układu – nie przepuszcza on bowiem żadnych zanieczyszczeń do środka maszyny, tym samym ją chroniąc.

Wybór odpowiedniej firmy

Korzystanie z usług i ofert firmy z doświadczeniem, zapewniamy naszym maszynom dłuższe funkcjonowanie. Pracownicy z firmy zawsze są otwarci na pytania i uwagi dotyczące technicznych problemów i wątpliwości. Specjaliści znają się na rodzajach maszyn i warunkach, w jakich mogą być stosowane konkretne typy smarów i olei. Dodatkowe usługi, na jakie możemy liczyć ze strony firmy, to zarządzanie smarowaniem, dobór odpowiedniego środka smarnego, planowanie oraz kontrolowanie pracy maszyn.