Zalety wynikające z nawilżania powietrza

Obecnie, nawilżanie powietrza jest popularnym zastosowaniem w wielu miejscach, zwłaszcza o charakterze przemysłowym. Istnieje wiele różnych systemów nawilżania powietrza, co pozwala na dopasowanie urządzeń do odpowiednich miejsc. Systemy nawilżania powietrza stanowią bezpieczne wykonywanie różnych prac w wielu miejscach oraz minimalizuje koszta i straty. Zastosowanie właściwego systemu nawilżania powietrza znacznie wpływa na jakość pracy zarówno zatrudnionych osób, jak i maszyn znajdujących się w zakładach.

Przemysłowe nawilżanie powietrza jest stosowane w halach, tartakach, w przemyśle papierniczym, medycznym i w wielu innych miejscach tego typu. Przemysłowe nawilżanie powietrza ma na celu zredukowanie ilości kurzu oraz zapylenia, utrzymania niższej temperatury w pomieszczeniach, w których przetrzymywana jest żywność oraz na ilość pracy i jakość wydajności maszyn w fabrykach. Uzyskanie pożądanych efektów jest możliwe dzięki wyborze odpowiedniego urządzenia, jakim jest stacja zmiękczania wody. Stacja zmiękczania wody pozwala na wymianę soli magnezowych i wapiennych na sole sodowe. Te ostatnie nie powodują, że woda jest twarda. Różne systemy zmiękczania wody stosowane są zarówno do obiegów ciepłowniczych, chłodni kominowych, jak i do mycia np. w zmywarkach. Stacje zmiękczania wody należy dopasować odpowiednio do potrzeb oraz tego, czy dostarczanie wody ma odbywać się stale czy okresowo. Każde urządzenie służące do zmiękczania wody, posiada swój własny sterownik, który pozwala nam na sterowanie urządzeniem poprzez użycie zegara czasowego lub przez pomiar zmiękczonej wody.

 Przemysłowe uzdatnianie wody jest procesem, podczas którego zanieczyszczona woda zostaje bardzo dokładnie oczyszczona z wszelkich zarazków oraz chemikaliów. Uzdatnianie wody ma na celu doprowadzenie wody do takiego poziomu czystości, jaki wymagany jest do danego zastosowania. Istnieje wiele metod, za pomocą których możliwe jest właściwe uzdatnienie wody. Przede wszystkim trzeba wymienić filtrację, aerację, ogólną dezynfekcję wody, odżelazianie i wiele innych. Przemysłowe uzdatnianie wody wykorzystuje się do zastosowania jej w wielu dziedzinach. Np., w przemyśle samochodowym, klimatyzacji oraz wentylacji, w celach laboratoryjnych, kotłowych czy w celach medycznych. W tych przypadkach można zastosować metodę zwaną chłodzenie mgłą wodną Ten system z kolei polega na podłączeniu zestawu do kranu w domu lub na ogrodzie – dzięki temu uzyskamy chłodną parę, która obniży temperaturę nawet o 10°C. Ten rodzaj nawilżania powietrza doskonały jest do różnych miejsc. Chłodzenie mgłą wodną możemy zastosować we własnym domu, na balkonie, w halach produkcyjnych czy w lokalach gastronomicznych.

chłodzenie mgłą wodną

Nawilżacz tego typu jest również przydatny w przypadku dezynfekowania pomieszczeń przemysłowych, gastronomicznych czy rolniczych. Chłodzenie mgłą wodną pozwala nam na pozbycie się insektów takich jak komary czy muchy. Inną cechą tego systemu nawilżania powietrza jest zwalczanie nieprzyjemnych zapachów, zmniejszenia poziomu zapylenia w pomieszczeniach takich jak rozległe magazyny, oczyszczanie powietrza w pubach i barach. System nawilżania mgłą wodną jest dodatkowo tani w utrzymaniu i prosty w użyciu.